Rašlové pytle

Rašlový pytel je typ obalu vyrobený z rašloviny. Rašlovina je známá svou pevností, odolností a propustností vzduchu, což dělá z rašlových pytlů ideální obalové řešení pro různé účely.

Rašlové pytle mají obvykle hrubou strukturu s otvory, které umožňují proudění vzduchu a snižují hromadění vlhkosti. Tyto pytle jsou často vyráběny ve formě sítí nebo obdélníkových kusů, které jsou sešity na bocích a mají očka, kterými se dají uzavřít. Mohou mít různé velikosti a nosnost v závislosti na konkrétním použití.

Rašlové pytle mají široké spektrum využití v různých odvětvích. V zemědělství se používají pro skladování a přepravu plodin, především brambor, cibule a jiné zeleniny, využít je lze ale táke třeba na uskladnění štěpky nebo palivového dříví.

Na našem e-shopu najdete rašlové pytle rozdělené podle velikosti v závislosti na počtu kg brambor: 3kg, 5kg, 10kg, 15kg, 25kg a 50kg. Všechny naše rašlové pytle jsou opatřeny úvazkem, pouze u pytlů na 50kg si lze vybrat s nebo bez úvazku, tyto jsou právě hojně využívané ke skladování štěpky.